مراسم کلنگ‌زنی در ۲۶ ژوئن برای شروع این پروژه برگزار شد. برنامه‌های بهبود شامل گسترش سالن‌های نمایشگاهی به مساحت ۷۶۰۰۰ فوت، دو برابر کردن فضای سالن بال برای رسیدن به ۱۷۰۰۰۰ فوت و تقریباً سه برابر کردن فضای اتاق‌های جلسه به ۲۶۰۰۰۰ فوت مربع است.
حامیان این توسعه بر این باورند که این پروژه باعث افزایش گردشگری در شهر و افزایش درآمد خواهد شد. آنها همچنین به پتانسیل ایجاد شغل اشاره می‌کنند. ایجاد ارتباطات بین مرکز شهر دالاس و جنوب دالاس برای پرورش رفاه و فرصت‌های مشترک.
در طول ساخت و ساز، بخش‌هایی از مرکز همچنان فعال خواهند بود تا تداوم خدمات تضمین شود. مراسم کلنگ‌زنی صبحگاهی در پارک گیلز با حضور مهمانانی مانند شهردار دالاس اریک جانسون، جک متیوز از متیوز ساوت‌وست، نماینده انجی چن باتن، روزا فلمینگ از بخش خدمات کنوانسیون و رویدادهای شهر و سناتور سابق ایالات متحده کی بیلی هاچیسون برگزار شد.
جک متیوز در مورد تأثیر این پروژه بر شهر ابراز خوش‌بینی کرد و گفت که مراسم کلنگ‌زنی امروز با موضوع "ارتباط جوامع" آغازگر دوره‌ای جدید برای جامعه ماست.

گسترش مرکز کنوانسیون کی بیلی هاچیسون دالاس، با فضایی مدرن و برنامه‌پذیر به مساحت 2.5 میلیون فوت مربع، این امکان را فراهم می‌کند که رویدادهای بزرگ‌تر و متنوع‌تری میزبانی کنیم. این تلاش فقط درباره افزایش فضا نیست؛ بلکه به بازنگری در ارائه‌های یک مرکز کنوانسیون می‌پردازد. ما در حال ایجاد یک محله با فضاهای دوستدار عابران پیاده و گزینه‌های جدید سرگرمی مانند غذاخوری و فعالیت‌های تفریحی هستیم که مرکز شهر را به جنوب و جنوب دالاس متصل می‌کند. این ابتکار باعث تعامل بین بازدیدکنندگان و مردم محلی در اقتصاد دالاس خواهد شد و در عین حال مکان‌های ملاقات پرجنب‌وجوشی برای ساکنان فراهم می‌کند.
پروژه بازسازی مرکز کنوانسیون کی بیلی هاچیسون مدت‌هاست که مورد انتظار بوده است و می‌تواند تقریباً ۱۳۰٬۰۰۰ فوت مربع از ساختمان سابق دفتر روزنامه دالاس مورنینگ نیوز را در بر گیرد تا از تداخل با توسعه‌های احتمالی مربوط به سیستم راه‌آهن سریع‌السیر در نزدیکی آن جلوگیری کند.

گسترش کلی مرکز کنوانسیون شامل هفت عنصر است. Inspire Dallas LLC، که با Matthews Southwest در ارتباط است، به عنوان مدیر پروژه برای مرحله اختصاص داده شده به بزرگ‌سازی امکانات مرکز کنوانسیون فعالیت می‌کند.
McKissack & McKissack، یک شرکت معماری، مهندسی و مدیریت ساخت و ساز مستقر در واشنگتن دی.سی. به همراه Dikita Enterprises Inc.، یک شرکت مشاوره از دالاس که بر خدمات مهندسی تمرکز دارد، نظارت بر پروژه‌های بازسازی هر دو مرکز Dallas Memorial Arena و Black Academy of Arts and Letters را بر عهده خواهند داشت.
شرکت‌های طراحی، معماری و مهندسی دعوت شده‌اند تا مدارک صلاحیت خود را برای بازسازی Dallas Memorial Arena و Black Academy of Arts and Letters ارائه دهند. این درخواست از ۲۰ ژوئن باز شده و تا ۱۹ ژوئیه به پایان می‌رسد.

شرکت‌های هلدینگ سازیران
مجریان اسکان هزاره سوم

مجریان اسکان هزاره سوم

سقف روف فرم

سقف روف فرم

ستبران طرح هزاره سوم

ستبران طرح هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

مجله سازیران

مجله سازیران

طرح ماندگار هزاره سوم

طرح ماندگار هزاره سوم

نشر علم عمران

نشر علم عمران

سازه‌های آرمانی هزاره سوم

سازه‌های آرمانی هزاره سوم