شهر تورنتو مالک این زمین است که پروژه به عنوان بخشی از ابتکار مسکن اکنون (Housing Now Initiative) بر روی آن توسعه خواهد یافت. این ابتکار در ژانویه ۲۰۱۹ توسط شورای شهر تصویب شد و به استفاده از زمین‌های متعلق به شهر برای توسعه مسکن اجاره‌ای مقرون‌به‌صرفه اختصاص دارد.
در ژانویه ۲۰۲۴، شهر از طریق CreateTO، شرکت‌های Civic Developments، Windmill Developments و فدراسیون مسکن تعاونی تورنتو (CHFT) را به عنوان شرکای توسعه برای این پروژه اعلام کرد. CreateTO یک سازمان است که در سال ۲۰۱۸ برای مدیریت پرتفوی املاک شهر تشکیل شده است، در حالی که Civic یک شرکت توسعه مسکن مستقر در تورنتو است.

از سوی دیگر، Windmill یک شرکت نوآورانه توسعه املاک است که به تحول شیوه‌های سنتی توسعه متعهد است. CHFT نیز یک انجمن تعاونی است که از تعاونی‌های مسکن عضو و سازمان‌های مرتبط در مناطق دورهام، تورنتو و یورک تشکیل شده است.

  • شروع ساخت و ساز 2444 خیابان اگلیتون شرقی و ویژگی‌های پیشنهادی

ساخت و ساز پروژه 2444 خیابان اگلیتون شرقی قرار است در سال 2025 آغاز شود و سه سال بعد در سال 2028 به اتمام برسد. تیم پروژه در حال حاضر منتظر اصلاحات لازم در قوانین منطقه‌بندی و تأییدات برنامه‌ریزی است.
این توسعه شامل سه ساختمان خواهد بود. دو ساختمان تعاونی (یکی با 41 طبقه و دیگری با 19 طبقه) و یک ساختمان مالکیت بازاری با 31 طبقه. ساختمان‌های تعاونی این پروژه را به بزرگترین توسعه تعاونی در استان تبدیل خواهند کرد.
در سه ساختمان 2444 خیابان اگلیتون شرقی، مجموعاً 918 واحد مسکونی یا در حدود آن وجود خواهد داشت. این واحدها شامل 612 خانه با اجاره مبتنی بر درآمد خواهند بود. این خانه‌ها ترکیبی از آپارتمان‌های استودیو، یک خوابه، دو خوابه و سه خوابه خواهند بود.
علاوه بر واحدهای مسکونی، پروژه 2444 خیابان اگلیتون شرقی همچنین 3,580 فوت مربع فضای اجتماعی و 12,770 فوت مربع فضای تجاری را ارائه خواهد داد. موقعیت این توسعه در کنار هاب حمل و نقل کندی و دیگر خطوط اصلی حمل و نقل، جذابیت آن را افزایش می‌دهد و اطمینان می‌دهد که ساکنان از اتصال و دسترسی عالی به خدمات اساسی بهره‌مند خواهند شد.

  • راه‌حلی برای یکی از بزرگترین چالش‌های تورنتو امروز

گزارش‌ها حاکی از آن است که یکی از بزرگترین چالش‌های امروز تورنتو کمبود مسکن مقرون‌به‌صرفه، پایدار از نظر محیطی و متصل به سیستم حمل و نقل عمومی برای افراد با درآمدهای متنوع است. به عبارت دیگر، کمبود جوامع واقعاً مختلط از نظر درآمدی وجود دارد و پروژه 2444 خیابان اگلیتون شرقی بخشی از راه‌حل این مشکل است.
به گفته شهر تورنتو، اجاره برای خانه‌های تعاونی مقرون‌به‌صرفه و خانه‌های با اجاره مبتنی بر درآمد بین 40 تا 100 درصد از میانگین اجاره بازار تعیین خواهد شد که سالانه توسط شرکت وام و مسکن کانادا گزارش می‌شود. این اقدام باعث می‌شود که این خانه‌ها برای افراد با سطوح درآمدی متفاوت مقرون‌به‌صرفه باشند.
حداقل 33 درصد از خانه‌های مقرون‌به‌صرفه و 15 درصد از خانه‌های اجاره‌ای بازار در این توسعه، مطابق با قانون دسترسی برای افراد دارای ناتوانی‌های انتاریو، قابل دسترس خواهند بود.
 

شرکت‌های هلدینگ سازیران
مجریان اسکان هزاره سوم

مجریان اسکان هزاره سوم

سقف روف فرم

سقف روف فرم

ستبران طرح هزاره سوم

ستبران طرح هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

سازه‌های رویایی هزاره سوم

مجله سازیران

مجله سازیران

طرح ماندگار هزاره سوم

طرح ماندگار هزاره سوم

نشر علم عمران

نشر علم عمران

سازه‌های آرمانی هزاره سوم

سازه‌های آرمانی هزاره سوم